OTRZĘSINY 2008 "DO ŻYCIA PODCHODŹ Z HUMOREM, A DO CELU DĄŻ Z UPOREM"

Dnia 24 października 2008r. o godz. 9.50 w sali gimnastycznej ZSO Nr 2 odbyły się jak co roku otrzęsiny klas pierwszych, które zostały przygotowane przez uczniów kl. 2b SLO pod kierunkiem pana Marka Chapskiego oraz uczniów kl. 2f SLO pod kierunkiem pani Grażyny Mazoń. Piękną dekorację wykonały Agnieszka Żuchowska, Małgorzata Kalarus i Karolina Paszko z kl. 2b SLO. Za przygotowanie nagłośnienia i muzyki byli odpowiedzialni Krystian Donda, Dariusz Kropop, Michał Chojnacki i Maciej Sordyl z kl. 2b SLO. Wyniki zapisywały Żaneta Jeziorska i Paulina Golec z kl. 2b SLO. Nad klasami pierwszymi opiekowały się Żaneta Jeziorska, Maria Drelich, Justyna Majewska, Angelika Bujnowska, Karolina Paszko, Elżbieta Mierzwa, Beata Pasztaleniec, Jagoda Zwolak, Ilona Szymańska, Justyna Tryka i Małgorzata Hamerska z kl. 2b SLO. Uczennice również wykonały tablice dla klas pierwszych. Nad klasami pierwszymi opiekowali się również Karolina Janda, Elżbieta Podsiadły, Agata Sobiło, Paulina Szczepańska, Mariola Piskorowska, Konrad Stróż, Patryk Pichalski, Patryk Kotwica, Mateusz Sztaba, Tomasz Wilkoszewski, Patryk Olszowy, Bartosz Michalak, Grzegorz Sowa, Anna Bednarczyk, Anna Kościelska, Sylwia Stelmach, Wioletta Wrzosek, Katarzyna Jabłońska i Aneta Pająk z kl. 2f SLO. Otrzęsiny klas pierwszych SLO poprowadziły Katarzyna Juśko i Agnieszka Nowak z kl. 2b SLO. Uczennice powitały gorąco dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami, oraz pozostałą młodzież z innych klas.

Celem otrzęsin było:

 • umożliwić klasom pierwszym pokazanie się na forum szkoły,
 • zbudować pozytywne relacje z wychowawcą, który oczywiście będzie kibicował swojej klasie,
 • przedstawić klasom starszym uczniów klas pierwszych,
 • oczywiście dobrze się bawić.

Po powitaniu wszystkich przybyłych nastąpiła część oficjalna uroczystości. Głos zabrał przewodniczący Szkolnego Samorządu Uczniowskiego Wojciech Sagan z kl. 2b SLO, następnie na salę gimnastyczną został wprowadzony sztandar szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru wszyscy odśpiewali hymn państwowy. W celu złożenia uroczystego ślubowania wystąpili na środek przewodniczący klas pierwszych SLO:

 • Dominika Kozdronkiewicz z kl. 1a SLO
 • Natalia Iwan z kl. 1b SLO
 • Jakub Pałka z kl. 1c SLO
 • Magdalena Węgrzyniak z kl. 1d SLO
 • Aleksandra Polnicka z kl. 1e SLO
 • Ewa Liwacz z kl. 1f SLO
 • Artur Tuderek z kl. 1g SLO.

Uczniowie podnieśli prawą dłoń i ślubowali:

 1. Godnie wypełniać obowiązki ucznia Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida /ślubujemy/,
 2. Strzec honoru i dobrego imienia szkoły /ślubujemy/,
 3. Wykazywać się pracowitością i wytrwałością w zdobywaniu wiedzy /ślubujemy/,
 4. Być prawym, prawdomównym, dobrym i uczciwym/ślubujemy/,
 5. Szanować nauczycieli, rodziców, kolegów /ślubujemy/,
 6. Zawsze pomagać słabszym, pokrzywdzonym i potrzebującym /ślubujemy/.

Po ślubowaniu głos zabrał pan dyrektor Marek Czopor, który życzył wszystkim sportowej rywalizacji i wspaniałej zabawy. Po przemówieniu sztandar szkoły został wyprowadzony. Po uroczystym ślubowaniu Otrzęsiny Anno Domini 2008 zostały rozpoczęte. Do otrzęsin przystąpiły wszystkie klasy pierwsze liceum z wychowawcami. W skład Jury powołano:

 • pana dyrektora Marka Czopora,
 • panią wicedyrektor Irenę Kutyłę,
 • panią pedagog Monikę Sawę-Kołodziejczyk,
 • pana Marka Chapskiego,
 • uczennicę Monikę Fil z kl. 2a SLO,
 • przewodniczącego SSU SLO Wojciecha Sagana z kl. 2b SLO.

Następie wszystkie klasy pierwsze według kolejności alfabetycznej zaprezentowały swoje zdolności i umiejętności w krótkich programach artystycznych. Po prezentacjach jury przystąpiło do oceny każdego występu. Najwięcej punktów otrzymała prezentacja klasy 1c SLO.Przed pierwszakami było jeszcze 8 konkurencji, bądź sprawnościowych, bądź takich, w których uczniowie musieli wykazać się własną kreatywnością, pomysłowością, zwinnością czy zdolnościami wokalnymi. Przed rozpoczęciem konkurencji zostały wyznaczone z każdej klasy dwie, trzy osoby, które przez czas trwania otrzęsin miały napisać rymy do jednej ze zwrotek piosenki pt: "Miała baba koguta" i zaprezentować je w ostatniej z konkurencji.

Otrzęsiny składały się z następujących konkurencji:

 1. slalom z jajkiem( zwycięzca - Jakub Pałka - Ic)
 2. picie napoju z butelki przez smoczek (zwycięzca - Karol Chojnacki - Ib)
 3. malowanie kota trzymając flamaster w ustach (Diana Bednarz - Ib)
 4. cytryna, napój, ptyś i balon - kto pierwszy ten wygrywa(zwycięzcy - Adrian Wierzejewski, Karol Chojnacki, Maciej Przybysz, Jeremi Niedbałowski- Ib)
 5. sznurek, ziemniak i kartka (zwycięzca - Aleksandra Kuziora - Ia)
 6. rzut piłeczkami tenisowymi do kosza (zwycięzcy - Maciej Przybysz - Ib oraz Bartłomiej Prawica - Ig)
 7. - konkurs tańca(zwycięzcy - Angelika Kalinka i Bartosz Gwóźdź - If)
 8. ułożenie rymów do piosenki "Miała baba koguta" (Angelika Kalinka i Filip Pokój - If)

Po zakończeniu wszystkich konkurencji jury przystąpiło do podliczania wyników. W przerwie wszyscy obejrzeli występ zespołu "Tęcza".

Następnie głos zabrał pan dyrektor Marek Czopor oraz pani wicedyrektor Irena Kutyła, która podziękowała klasom pierwszym za udział w konkurencjach, w których wykazali się humorem, wiedzą i odwagą. Po podliczeniu wszystkich punktów zwyciężyła klasa 1b SLO.

 • 1. klasa 1b SLO - 42 pkt,
 • 2. klasa 1c SLO - 34 pkt,
 • 3. klasa 1d SLO - 33 pkt,
  klasa 1f SLO - 33 pkt,
 • 5. klasa 1e SLO - 30 pkt,
 • 6. klasa 1a SLO - 28 pkt,
 • 7. klasa 1g SLO - 21 pkt,

W nagrodę kl. 1b SLO otrzymała wieniec laurowy, berło oraz certyfikat zwalniający wygranych w dowolnym dniu z pytania. Nagrodę z rąk pana dyrektora i pani wicedyrektor odebrali Natalia Iwan i Karol Chojnacki z kl. 1b SLO. Na zakończenie uroczystości wychowawcy otrzymali listy obecności swoich klas, które zostaną rozcięte w klasie trzeciej.

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode