Dzień 7 (piątek )

2008-11-21 00:00

Wyczerpani i zmęczeni po całodniowej wycieczce do Krakowa, rano o godz. 800 uczniowie francuscy przybyli do szkoły, aby wziąć udział w zajęciach projektowych z ich polskimi kolegami i koleżankami. Były to zajęcia z:

  • fizyki przygotowane i prowadzone przez panią Alicję Frankiewicz, a tłumaczone przez panią Ewę Obuchowską
  • chemi przygotowane i przeprowadzone przez panią Iwonę Wojtaś, a tłumaczone przez panią Annę Barańską-Kluk
  • geografi przygotowane i prowadzone przez panią Wiesławę Mazurkiewicz, a tłumaczone przez panią Małgorzatę Drzymałę
  • biologi przygotowane i prowadzone przez panią Ewę Łuszczak, tłumaczone przez panią Ewę Hryniszyn
  • informatyki prowadzone przez pana Mateusza Zyburę, a tłumaczone przez pana Tomasza Zontka.

Po zakończeniu zajęć projektowych wszyscy uczniowie podzieleni na dwie grupy, wzięli udział w lekcji języka polskiego prowadzonej przez panią Dorotę Ciozdę, na której wykazali się znajomością podstaw języka polskiego, prezentując krótkie scenki na poczcie, w sklepie i tym podobnych miejscach. Następnie wszyscy zebraliśmy się w auli, gdzie odbyły się prezentacje prac uczniów wykonanych podczas zajęć projektowych.

Popołudniowy czas należał do dyspozycji uczniów. Była to ostatnia chwila na wspólne rozmowy, małe zakupy, gdyż koniec wymiany był już bliski. Wieczorem wszyscy zgromadziliśmy się w auli szkolnej po raz ostatni, aby pożegnać naszych gości. Na ten wieczór przewidzieliśmy pokaz naszych talentów, na którym to, zaprezentowały się następujące osoby i grupy: Filip Pokój, Monika Herdzik, Marcin Wiatrowicz, Ola Polnicka, Dance Group, Adriene, Agnieszka Stach, Hanna, grupa Agnieszki Stefańskiej, Sylwia Żmuda, Adnan, Paweł Żurawski z grupą "De Gargamel". Następnie bawiliśmy się tańcząc i śpiewając polskie i francuskie piosenki. Na koniec panowie Dyrektorzy obu szkół pożegnali uczniów mówiąc sobie: "Do zobaczenia". Z pewnością piątkowy wieczór należał do najbardziej udanych, bowiem bawiliśmy się wspólnie tak jak znalibyśmy się już kilka dobrych lat, a nie dopiero 6 dni i chyba o to chodzi, aby mimo istniejących różnic, być bliżej siebie. W późnych godzinach wieczornych odbyła się pożegnalna kolacja nauczycieli, na której to Dyrektor naszej szkoły wręczył statuetkę Cypriana Kamila Norwida upamiętniającą nadanie imienia Liceum Samorządowemu oraz album o Polsce panu dyrektorowi Jean Paul Ginestet. Z ust obydwu panów Dyrektorów padły też słowa podziękowania za trud i pracę skierowane do wszystkich nauczycieli biorących udział w programie "Szkoła Partnerska" oraz wyrazy nadziei na dalszą udaną współpracę. Pan Jean Paul Ginestet podziękował w szczególności za naszą gościnność i w imieniu swoich uczniów za ciepło jakim otoczyli ich w swoich domach rodziny polskie.

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode