Dzień 5 (środa )

2008-11-19 00:00

Punktualnie o godz. 8 rano wszyscy uczestnicy wymiany przyszli do szkoły, aby uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Francuscy uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska polskim lekcjom.

O godz. 13.00 zaplanowaliśmy wizytę w Urzędzie Miasta, gdzie nasi goście zostali powitani przez Wice Prezydenta Miasta Stalowej Woli pana F. Zaborowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej pana S. Ciska i Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia panią H. Wołos. W słowach skierowanych do przybyłych gości przedstawiciele władz naszego miasta wyrazili zadowolenie z ich pobytu w naszym mieście oraz swoją przychylność dla programu "Szkoła Partnerska", podkreślając wspólne relacje naszych państw na przestrzeni wieków. Każdy uczestnik spotkania otrzymał miły upominek. Z Urzędu Miasta grupa francuska udała się do Muzeum Regionalnego, aby obejrzeć wystawę o COP-ie, gdzie dołączyli do nich ich polscy koledzy. Wspólnie wysłuchali informacji nt. historii COP-u, które przybliżył im pan M. Wiatrowicz. To, co najbardziej spodobało się naszym gościom, to forma prezentacji eksponatów związanych z COP-em, możliwość ich dotknięcia czy nawet "spróbowania" niektórych z nich.

Po dwugodzinnym odpoczynku, ponownie wszyscy przybyliśmy do szkoły, gdzie do przybyłych kilka dni temu gości dołączył Dyrektor Lycée Saint-Exupéry pan Jean Paul Ginestet. Tym razem autorami scenariusza wieczornego spotkania byli Francuzi, gdyż to właśnie oni przygotowali dla nas Dzień Francuski, na którym zaśpiewali, chyba najbardziej znaną francuską piosenkę na świecie "Oh, Champes Elysées" oraz zaprezentowali inne swoje umiejętności i ... reguły gry drużynowej, w którą prawie wszyscy grają w rejonie Tuluzy - rugby. Pan Dyrektor mgr M. Czopor dokonał oficjalnego powitania pana Dyrektora Lycée Saint-Exupéry.

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode