Dzień 3 (poniedziałek )

2009-11-17 00:00

O godzinie 7.10 w ZSO nr 2 w Stalowej Woli na sali gimnastycznej odbyło się oficjalne powitanie przybyłych gości przez Pana Dyrektor mgr M. Czopora, podczas którego miało miejsce uroczyste wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewanie hymnów narodowych obu państw: Polski i Francji. Pani Celina Zarzycka przedstawiła całej społeczności uczniowskiej i nauczycielom opiekunów grupy francuskiej, a przedstawienia uczniów francuskich dokonał Szymon Mazurkiewicz. W dalszej kolejności zaproszeni goście oglądnęli prezentację multimedialną z zeszłorocznego pobytu Francuzów w naszej szkole. Na zakończenie powitania uczennice Patrycja Malinowska i Patrycja Bielec przedstawiły plan obecnej wizyty wszystkim zebranym i złożyły życzenia miłego pobytu naszym gościom.

W dalszej kolejności uczniowie francuscy udali się na lekcję języka polskiego przygotowaną i przeprowadzoną przez panią Dorotę Ciozdę, na której poznali niezbędne w codziennej komunikacji zwroty i wyrażenia w języku polskim. Około godz. 11.00 goście z Francji wraz z paniami Celiną Zarzycką, Małgorzatą Zynwalą i Anną Barańską-Kluk udali się do Centrum Wikliniarstwa w Rudniku N/Sanem gdzie uzyskali wiele informacji nt. działalności tej placówki i mogli nie tylko obejrzeć przedmioty wykonane z wikliny, ale nawet spróbować swoich sił w wyplataniu koszy, co bardzo im się spodobało. Tłumaczenia na język angielski dokonała pani Celina Zarzycka. Tu również, uczniowie mieli, chyba po raz pierwszy, okazję spróbować "polskich" pierogów.

W drodze do Łańcuta, gdzie zaplanowaliśmy zwiedzanie Zamku i Powozowni, zatrzymaliśmy się jeszcze na moment przy jednej z hurtowni wyrobów z wikliny, dając możliwość Francuzom zakupienia pamiątkowego koszyczka. W godzinach wieczornych, wracając z Łańcuta, zatrzymaliśmy się w Racławicach gdzie mieliśmy zaplanowane spotkanie z Zespołem Pieśni i Tańca "Racławice". Tu dołączyli do nas polscy uczniowie i pozostali nauczyciele koordynujący program wymiany. Podczas tego wieczoru goście mieli okazję zobaczyć polskie tańce ludowe w wykonaniu różnych grup wiekowych ćwiczących, na co dzień, w zespole. Pani Dyrektor KDK "Arka" Ewa Sęk zaprezentowała również historię i działalność KDK "Arka", przy pomocy Anny Barańskiej-Kluk, która dokonała tłumaczenia. Na koniec tancerze zespołu zaprosili przybyłych gości na scenę do wspólnego odtańczenia podstawowych kroków polki i poloneza. Mimo zmęczenia po całym dniu zwiedzania, uczniowie francuscy chętnie włączyli się w zabawę.

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode