Dzień 2 (niedziela )

2008-11-16 00:00

Pomimo niedzielnego poranka wszyscy uczniowie wraz ze swoimi nowopoznanymi kolegami z Francji oraz nauczyciele koordynujący program ze strony francuskiej i polskiej i Pan Dyrektor mgr M. Czopom zgromadzili się w budynku szkolnym celem dokonania prezentacji szkoły. Francuzi mieli okazję zobaczyć sale lekcyjne, bibliotekę, czytelnie, pracownie komputerowe, salę gimnastyczną, gabinet pedagoga i gabinet Dyrektora szkoły. Gościom bardzo spodobała się nasza szkoła, ponieważ jak się wyrazili: "Jest kolorowa, pełna kwiatów i wyposażona w wiele pomocy naukowych." Po zapoznaniu się ze szkołą wszyscy uczniowie poszli na aulę, gdzie odbyły się zajęcia integracyjne prowadzone przez panią pedagog Monikę Sawę-Kołodziejczyk.

W godzinach przedpołudniowych wszyscy uczestnicy wymiany udali się na wycieczkę do Sandomierza. Historię i zabytki tego jednego z najpiękniejszych miast polskich przybliżyła im pani Małgorzata Zynwala przy pomocy pani Anny Barańskiej-Kluk, która dokonała tłumaczenia na język francuski. Niewątpliwie jedną z atrakcji tej wycieczki była wizyta w Zbrojowni Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, gdzie oprócz informacji dotyczących jej obecnej działalności, rodzajów broni i zbroi, uczniowie mogli wziąć do ręki miecz, kuszę czy pikę lub tez założyć pancerz czy hełm i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Niedzielne popołudnie uczniowie francuscy spędzali wspólnie z rodzinami goszczącymi. Pan Dyrektor i nauczyciele, natomiast, zaprosili francuskich opiekunów na wycieczkę do Rzeszowa.

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode