Inauguracja roku szkolnego 2008\2009

W dniu 1 września 2008 r. uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2008/2009 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Stalowej Woli. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się w sali gimnastycznej, do której przybyli uczniowie, dyrekcja oraz grono pedagogiczne w następującym porządku:

godz. 8.30 - kl. I, II i III gimnazjum godz. 10.00 - kl. 2 i 3 SLO godz. 10.45 - kl. 1 SLO.

Na wstępie wszyscy wysłuchali hymnu państwowego. Po wysłuchaniu hymnu głos zabrał dyrektor szkoły pan Marek Czopor, który powitał wypoczętych i zrelaksowanych uczniów, wszystkich pierwszoklasistów gimnazjum i liceum oraz grono pedagogiczne.

Pan dyrektor życzył wszystkim uczniom powodzenia w nauce, wytrwałości i systematycznej pracy, przypomniał o obowiązkach szkolnych i godnym reprezentowaniu naszej szkoły. Następnie pan dyrektor przypomniał 69-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej i minutą ciszy wszyscy zebrani uczcili pamięć poległych za ojczyznę. Uczniom klas pierwszych gimnazjum i liceum dyrektor przedstawił nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym rozpoczną pracę z uczniami, w gimnazjum: pani Anna Bącal-Dycha, pani Ewa Grabowska, pani Małgorzata Rakoczy, pan Zbigniew Nowak oraz w liceum: pani Danuta Dziados, pan Łukasz Garbacki i brat Jacek Węgrzyn. Po rocznej przerwie wrócili również pani Iwona Pityńska, pani Alicja Frankiewicz i pan Bogusław Wołoszyn.

Uczniów przywitali również wicedyrektorzy pani Irena Kutyła i pan Marek Teśniarz. Na zakończenie przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Parylak życzyła uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom wspaniałych wyników w pracy z młodzieżą.

Uroczystość została zakończona modlitwą, a bracia zakonni Rafał Pysiak i Jacek Węgrzyn udzielili wszystkim bożego błogosławieństwa zapraszając jednocześnie na mszę świętą do klasztoru o godz. 18.00 z okazji rozpoczęcia przez uczniów nowego roku szkolnego. Następnie uczniowie udali się na krótkie spotkanie ze swoimi wychowawcami.

W tym roku szkolnym wychowawcami uczniów klas pierwszych liceum zostali:

  • klasa Ia - pani Barbara Małek
  • klasa Ib - pani Małgorzata Sudoł
  • klasa Ic - pani Bożena Smutek
  • klasa Id - pani Eliza Puczkowska
  • klasa Ie - pani Dorota Ciozda
  • klasa If - pani Joanna Figurniak
  • klasa Ig - pani Dorota Teśniarz

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode