DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI SAMORZĄDOWEGO LO im. C.K. NORWIDA

W dniu 4 kwietnia 2009r. w godzinach od 9.00 do 12.00 odbył się w Samorządowym L.O. tzw. Dzień "otwartych drzwi", którego scenariusz opracowała pani wicedyrektor Irena Kutyła.

Taki dzień stwarza okazję, dla gimnazjalistów i ich rodziców, do zapoznania się z murami szkoły, zasięgnięcia szczegółowych informacji dotyczących proponowanych rozszerzeń oraz zasad i terminów rekrutacji. Ponadto przyszli gimnazjaliści mają możliwość przyjrzenia się różnym formom zajęć prezentowanych przez nauczycieli i pracy uczniów biorących w nich udział. Jest to również okazja do rozmów ze swoimi potencjalnymi starszymi kolegami i koleżankami na temat zasad i atmosfery panującej w liceum. Prezentacja poszczególnych rozszerzeń przewidywanych w roku szkolnym 2009/2010 miała miejsce na parterze i w przewiązce.

 • rozszerzenie humanistyczne przygotowała klasa 1a pod opieką pani B. Małek
 • rozszerzenie biologiczno-chemiczne wykonała klasa 1b pod opieką pani M. Sudoł
 • rozszerzenie matematyczno-fizyczne zaprezentowała klasa 1c pod opieką pani B.Smutek
 • rozszerzenie matematyczno-geograficzne przygotowała klasa 1d pod opieką pani E.Puczkowskiej
 • rozszerzenie humanistyczne z jęz. angielskim wykonała klasa 1e pod opieką pani D. Ciozdy
 • klasę sportową zaprezentowała klasa 1f pod opieką pani J. Figurniak
 • klasę sportową wykonała klasa 1g pod opieką pani D. Teśniarz
 • prezentacja stoiska samorządu uczniowskiego została wykonana przez przewodniczącego i jego aktywnych działaczy pod kierunkiem pana T. Kolucha

Oprócz prezentacji poszczególnych rozszerzeń goście mogli zwiedzić cały budynek liceum, wszystkie klasopracownie przygotowane przez nauczycieli, sekretariat, gabinet dyrektorów, pokój nauczycielski i Szkolne Centrum Biblioteczno-Informacyjne, za prezentację, którego były odpowiedzialne panie Janina Piwnicka i Maria Szumilak. Wszystkich przybyłych gości oprowadzali przewodnicy. Funkcję tę pełnili uczniowie klas pierwszych i drugich liceum, którzy służyli pomocą, dzielili się swoim doświadczeniem i odpowiadali na zadawane pytania. O godzinie 9.30 goście zebrani w auli mogli obejrzeć przedstawienie pt. "Serenada" S. Mrożka w interpretacji uczniów klasy 2a, nad przygotowaniem , którego czuwała pani D. Teśniarz. Ponadto przyszli licealiści mogli obejrzeć pokazy doświadczeń:

 • z fizyki, gdzie uczniowie pod opieką pani B.Smutek i pana K. Wcisło wykonywali proste doświadczenia z zakresu programu szkoły średniej;
 • z chemii, gdzie duże wrażenie wywołało doświadczenie tzw. Sztywna piana czyli katalityczny rozkład nadtlenku wodoru z płynem do mycia naczyń. Doświadczenia te są wykonywane na zajęciach w ramach projektu "Od chemii wszystko się zaczyna" realizowanego przez panią M. Sudoł.
 • z przysposobienia nie tylko ... obronnego, gdzie pan mjr J.Kot zaprezentował ćwiczenia w ramach kółka strzeleckiego i ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy.
 • W tym roku również bracia Kapucyni br. T. Olejnik, br. R. Pysiak, br. J. Węgrzyn zaskoczyli wszystkich swoją pomysłowością przedstawiając się metaforycznie jako ekipa remontowo-budowlana naszych dusz. Przedstawili również projekcję krótkiego filmiku zatytułowanego "Wiara młodych" zachęcającego młodzież do zastanowienia się nad głębokością naszej wiary. Gimnazjaliści mogli też obejrzeć przygotowaną przez nich wystawę zdjęć nt. "Co można robić z bratem po lekcjach."

Pomocą i rozmową przyszłym licealistom służyły również panie M. Sawa-Kołodziejczyk - pedagog szkolny i pani A. Pamuła-Kaczmarczyk - psycholog szkolny. Pierwsza z nich przygotowała mini warsztaty zawodoznawcze pt. "Sprawdź swoje możliwości" adresowane właśnie dla przyszłych licealistów. Dużym zainteresowaniem przybyłej młodzieży cieszyły się również ekspozycję "Francja - szkoła partnerska" i "Podróże po Europie ze Szkolnym Kołem Turystycznym".

Do zebranych na auli przybyłych gości kilka słów skierował również pan dyrektor M. Czopor, który dokonał krótkiej prezentacji szkoły. W przeprowadzenie dnia "otwartych drzwi" zaangażowali się wszyscy nauczyciele liceum i młodzież szkolna. Licealiści włożyli dużo wysiłku w artystyczną oprawę prezentacji szkoły, sprawnie i starannie wykonali powierzone im zadania. Dzień "otwartych drzwi" przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode